Search
Close this search box.
بهترین روانشناس کودک تهران

بهترین روانشناس کودک تهران

بهترین روانشناس کودک در تهران می‌تواند به کودکان در زمینه‌های مختلفی کمک کند. کودکان نسبت به بزرگسالان از حساسیت زیادی برخوردار هستند. از آن جایی که آن‌ها در سن رشد قرار دارند، ممکن است مشکلات زیادی برایشان به وجود بیاید. به همین دلیل، والدین باید درصدد کمک به آن‌ها بربیایند. اگر مشکل فرزندتان به گونه ای است که نمی‌توانید آن را حل کنید، باید از یک روانشناس کمک بگیرید. روانشناسان می‌توانند در این مواقع به شما در حل مشکلات فرزندتان کمک کنند. برای یافتن بهترین روانشناس کودک در تهران باید ویژگی‌های خاصی را در نظر بگیرید که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

بهترین روانشناس کودک

بهترین روانشناس کودک کیست؟

روانشناسی کودک که گاهی به آن مشاور و درمانگر نیز گفته می‌شود، بسته به نوع  و سطح مدرک دانشگاهی آموزش می‌بینند تا کودکان را بیشتر بشناسند. این شناخت و صحبت با کودکان باعث می‌شود که بتوانند به آن‌ها کمک کنند تا آن چه در ذهنشان می‌گذرد را درک کنند. بهترین روانشناس کودک در تهران باید دانش و تخصص لازم برای ارزیابی، تشخیص و درمان طیف وسیعی از مسائل سلامت روان، اجتماعی و عاطفی را داشته باشد. کودکان در هر سنی می‌توانند از خدمات مشاوره روانشناسی بهره مند شوند.

کودکانی که با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند، ممکن است این مشکل را با والدین در میان نگذارند. این امر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. هدف بهترین روانشناس این است که به کودکان کمک کند تا مسائلی که تجربه می‌کنند را درک و بیان کنند. اگر مسائل و مشکلاتی که برای کودکان به وجود می‌آیند، درمان نشوند، ممکن است بر رشد او تاثیر منفی بگذارند و در بزرگسالی به عنوان آسیب‌های روحی خود را نمایان کنند.

ویژگی‌های بهترین روانشناس کودک تهران

بیشتر از سطح مهارت و تجربه، بهترین روانشناس باید از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار باشد که به شرح زیر هستند:

ارتباط خوب با کودکان

روانشناسی می‌تواند به کودکان کمک کند که بتواند با آن‌ها ارتباط خوبی برقرار کند. کودکان معمولا با بزرگسالان ارتباط خوبی نمی‌گیرند، در نتیجه، روانشناس باید آن قدر مهارت داشته باشد که بتواند با کودکان ارتباط بگیرد. در هنگام کار با کودکان، مهارت‌های غیر کلامی اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. بر خلاف بزرگسالان، آن‌ها بلوغ رشدی کافی برای انتقال اطلاعات به همان روش بزرگسالان را ندارند. به همین دلیل است که در جلسات مشاوره از رویکرد متفاوتی برای درمان آن‌ها استفاده می‌شود. بهترین روانشناس کودک در تهران باید بتواند تمامی این رویکردها و تکنیک‌ها را به خوبی روی کودکان پیاده سازی کند.

دلسوزی و همدردی

یک روانشناس کودک باید همیشه به صحبت‌های کودکان گوش دهد و با مشکلات آنان همدردی کند. این ابزاری برای ایجاد اعتماد با کودک است که پایه جلسات مشاوره را بنا خواهد کرد.

توانایی حل مسئله

رواشناسان کودک مجموعه خاصی از ارزیابی‌ها و روش‌های تشخیص مشکلات روحی را فرا می‌گیرند. این موارد به غیر از مهارت‌های نرم مانند گوش دادن و برقراری ارتباط هستند که بر آن‌ها تاکید می‌شود. آن‌ها باید بتوانند از رفتار کودکان بدون این که مشکل خود را توضیح بدهند تا حد زیادی اطلاعات کسب کنند و مشکل آن‌ها را تشخیص دهند.

داشتن صمیمیت زیاد با کودکان

بیشتر از صحبت کردن با کودکان، بازی کردن و فعال بودن می‌تواند راه خوبی برای برقراری ارتباط و ایجاد حس صمیمیت باشد. برخی از افرادی که در دوران بزرگسالی نیز روحیه شاد و کودک درون زنده ای دارند، بهترین انتخاب برای بهترین روانشناس کودک در تهران خواهند بود.

کلینیک بهترین روانشناس کودک تهران

پس از این که توانستید با ویژگی‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم، بهترین روانشناس را بیایبد، باید به دنبال بهترین کلینیک نیز باشید. کلینیک‌ها و مراکز روانشناسی زیادی در سطح تهران وجود دارد که هر کدام با روانشناسان مختلفی همکاری می‌کنند. بهترین راه برای یافتن بهترین رواشناس کودک در تهران این است که در اطراف خود به دنبال آن باشید. حداقل باید سه روانشناس را در لیست خود داشته باشید تا بتوانید بهترین را پیدا کنید. افراد زیر می‌توانند به پیدا کردن یک روانشناس خوب به شما کمک کنند:

  • مدارس معمولا فهرستی از روانشناسان و مشاوران را نگه می‌دارند تا در صورت لزوم به والدین معرفی کنند. از مشاور مدرسه می‌توانید درباره این لیست صحبت کنید تا آن را در اختیاز شما قرار دهد.
  • چه به صورت حضوری یا آنلاین، شما می‌توانید از انجمن‌ها یا گروه‌های کوچک در این باره بپرسید. آن‌ها معمولا اطلاعات زیادی راجع به روانشناسان خواهند داشت.
  • اگر یکی از دوستان یا از اقوامتان تجربه مثبت خود را با بهترین روانشناس کودک در تهران به اشتراک گذاشته است، می‌توانید از او بخواهید که اطلاعات کاملی درباره این موضوع به شما بدهد. اگر حس کردید که این فرد مناسب است، می‌توانید برای تعیین وقت با او تماس بگیرید.
  • در صورتی که تحت پوشش بیمه باشید، می‌توانید لیست بهترین روانشاسان را از شرکت بیمه خود بگیرید.

نتیجه گیری

رسیدگی به مشکلات روحی و رشدی کودکان می‌تواند بسیار دشواری باشد. به عنوان والدین کودک، شما علاوه بر مشغله کاری‌هایی که دارید، باید به کارهای خانه هم رسیدگی کنید. در نتیجه، گاهی اوقات از کودکان غفلت می‌کنید و باعث می‌شوید که مشکلات زیادی برای آن‌ها پیش بیاید. بهترین روانشناس کودک در تهران می‌تواند به شما در این زمینه کمک زیادی کند. برای دریافت خدمات مشاوره می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول بهترین رواشناس کودک تهران

مدت زمان درمان کودکان و مشاور چقدر است؟

اغلب اوقات جلسات 45 دقیقه هستند و چند هفته هم طول می‌کشد.

آیا بهترین روانشناس کودک در تهران  می‌تواند برای آن‌ها دارو نیز تجویز کند؟

از آن جایی که آن‌ها مدرک پزشکی ندارند، نمی‌توانند هیچ قرص و دارویی مصرف کنید.

چرا کودکان  به روانشناس نیاز دارند؟

برخی از آن‌ها مشکلات حادی دارند که توسط والدین قابل حل کردن نیستند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *