Search
Close this search box.
هزینه نوروفیدبک

هزینه نوروفیدبک در تهران

هزینه نوروفیدبک قبل از اقدام به آن یکی از موارد مهم برای اکثر افراد است. اختلالات زیادی در برخی افراد وجود دارد که به راحتی قابل درمان نیستند و باید از روش‌های خاصی برای برطرف کردن آنان استفاده کرد. در سال‌های اخیر روش‌های درمانی جدیدی ابداع شده است که نوروفیدبک یکی از موثرترین آن‌ها به حساب می‌آید. از این روش می‌توان برای درمان اختلالاتی مانند پیش فعالی، پرخاشگری و عدم تمرکز استفاده کرد. ممکن است هزینه نوروفیدبک برای شما نیز سوال باشد که در ادامه مطلب به عوامل موثر بر آن اشاره خواهیم کرد.

عوامل موثر بر هزینه نوروفیدبک

از آن جا که نوروفیدبک روشی بسیار موثر و مفید محسوب می‌شود، هزینه آن برای افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه به عواملی که روی هزینه نوروفیدبک تاثیر می‌گذارند اشاره خواهیم کرد:

تعداد جلسات

اولین فاکتوری که می‌تواند هزینه نوروفیدبک را تعیین کند، تعداد جلسات است. هر چقدر تعداد جلسات بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری برای آن بپردازید. از طرفی، مدت هر جلسه هم تاثیر زیادی روی تعیین هزینه دارد. اگر بودجه زیادی داشته و دوست دارید از نوروفیدبک نتیجه خوبی دریافت کنید، بهتر است که تعداد جلسات را افزایش دهید.

تخصص و تجربه پزشک

از آن جایی که نوروفیدبک روشی جدید به حساب می‌آید، برخی از روانشناسان تجربه استفاده از آن را ندارند و نمی‌توانند به خوبی آن را اجرا کنند. بهتر است روانشناسی را انتخاب کنید که تجربه  و تخصص کافی در استفاده از این روش را داشته باشد. روانشناسان با تجربه کافی معمولا هزینه بیشتری برای به کار بردن نوروفیدبک دریافت می‌کنند.

مکان و محل مطب

اگر در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنید و قصد انجام این نوع بیوفیدبک را دارید، باد بدانید که روانشناسان و کلینیک‌ها هزینه نوروفیدبک را بسیار بیشتر از کلینیک‌ها در شهرستان‌ها تعیین می‌کنند. این مورد معمولا به دلیل هزینه‌های بالاتر زندگی انجام می‌شود.

نوع دستگاه‌ها و تجهیزات

همه پزشکان و روانشناسان از یک دستگاه استفاده نمی‌کنند. دستگاه‌های مختلفی برای نوروفیدبک وجود دارند که برخی از آنان پیشرفته‌تر هستند. روانشناسانی که از دستگاه‌های پیشرفته و تخصصی‌تر استفاده می‌کنند، هزینه بیشتری  برای نوروفیدبک در ظر می‌گیرند.

نوع مشکل یا اختلال

همه اختلالات به طور یکسان درمان نمی‌شوند. برخی از آن‌ها شدت بیشتری دارند و فرد را به مدت طولانی‌تری درگیر می‌کنند. به همین دلیل، روانشناسان مجبور هستند که برای برخی اختلالات مانند پیش فعالی تعداد جلسات بیشتری را در نظر بگیرند. هزینه نوروفیدبک نیز با تعداد جلسات تعیین می‌شود.

استفاده از دارو

گاهی اوقات نوروفیدبک به تنهایی کافی نیست و برای درمان کامل برخی از داروها نیز باید استفاده شوند. به همین دلیل، هزینه کلی این نوع درمان بالاتر خواهد رفت.

مشاوره و روان درمانی

اگر پس از نوروفیدبک نیاز به درمان‌های دیگری مانند روان درمانی باشد، روانشناس می‌تواند هزینه بیشتری در کنار نوروفیدبک دریافت کند.

هزینه نوروفیدبک در کلینیک‌ها

کلینیک‌هایی که در شهرهای کوچک قرار دارند، معمولا هزینه کمتری برای هر جلسه نوروفیدبک دریافت می‌کنند. هر چه قدر هزینه کمتر باشد، تجهیزات پیشرفته کمتری نیز استفاده خواهد شد. در سال 1402 کلینیک‌ها در شهرهای کوچک متوسط هزینه دویست تا سیصد هزار تومان را برای هر جلسه دریافت می‌کنند. اما این موضوع در شهرهای بزرگ متفاوت‌تر است. کلینیک‌ها در این شهره بزرگ‌تر هستند و از تجهیزات پیشرفته‌تری نیز استفاده می‌کنند، به همین دلیل، کاملا منطقی است که هزینه بیشتری برای خدمات خود دریافت کنند. میانگین هزینه نوروفیدبک در کلینیک‌های شهرهای بزرگ، معمولا از سیصد تا پانصد هزار تومان خواهد بود.

هزینه نوروفیدبک در تهران

هزینه نوروفیدبک در تهران بیشتر از شهرهای دیگر است و پزشکان و روانشناسان در تهران از دستگاه‌های پیشرفته‌تری استفاده می‌کنند. با توجه به کلینیک‌ها و مطب‌های زیادی که در تهران وجود دارد، همه آن‌ها برای ارائه خدمات به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. از این رو، هزینه نوروفیدبک بسیار متغیر است و هر کلینیک با توجه به میزان پیشرفته بودن تجهیزات و تعداد جلسات، هزینه متفاوتی را اعلام خواهد کرد.

برخی از روانشناسان قبل از شروع نوروفیدبک، ممکن است جلسات مشاوره و ارزیابی هم تعیین کنند که روی هزینه نوروفیدبک تاثیر زیادی خواهد گذاشت. همچنین امکان دارد که در اواسط درمان روانشناس متوجه شود که تعداد جلسات بیشتری برای درمان نیاز است که همین امر هزینه نوروفیدبک را بیشتر نیز خواهد کرد.

هزینه نوروفیدبک در 1402

با توجه به تورم و افزایش هزینه‌ها در سال 1402، هزینه نوروفیدبک نیز با توجه به سال گذشته افزایش داشته است. بیشتر کلینیک‌ها در شهرهای کوچک و بزرگ هزینه‌های خود را برای هر جلسه نوروفیدبک افزایش داده اند که این امر، درمان نوروفیدبک را بسیار پر هزینه خواهد کرد. اگر تحت پوشش بیمه قرار داشته باشید، بسیاری از هزینه‌ها برای شما کاهش خواهد یافت که این مورد به نوع بیمه شما بستگی دارد.

نتیجه گیری

نوروفیدبک یکی از درمان‌های نوین و جدید است که در سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی در بین روانشناسان و پزشکان دست پیدا کرده است. این روش درمانی قادر است که برخی از اختلالات مغزی و عصبی را درمان کند. اگر تجربه این نوع درمان را داشته باشید، می‌دانید که اثر بخشی آن طی یک جلسه حاصل نمی‌شود و حداقل به چند جلسه با توجه به نوع اختلال نیاز خواهد داشت. به همین دلیل، هزینه نوروفیدبک به طور کلی مشخص نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم. برای استفاده از این خدمات می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا نوروفیدبک به چند جلسه درمانی نیاز دارد؟

اختلالات مغزی معمولا پیچیده هستند و درمان آن‌ها در یک جلسه امکان پذیر نیست.

آیا بیمه هزینه نوروفیدبک را پوشش می‌دهد؟

با توجه به نوع بیمه ممکن است هزینه این نوع درمان پوشش داده شود.

آیا درمان نوروفیدبک ارزش هزینه را دارد؟

با توجه به زیاد بودن هزینه، برخی افراد از انجام آن صرف نظر می‌کنند، اما اگر به طور کامل جلسات آن طی شود، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *